Jdi na obsah Jdi na menu
 


Největší záhady světa

14. 1. 2011

NEJvětší záhady světa

ZÁHADNÉ SYNDROMY

Autor: Walter Jörg Langbein

Rok vydání: 1996

Číslo vydání: první

Nakladatelství: Dialog

Počet stran: 240

Ilustrátor: Oldřich Škrbel a Roman Karpaš

Témata: UFO, žili doopravdy Adam a Eva?, ukradený čas, malé bytosti, telepatie

Hlavní myšlenka: Existuje doopravdy UFO?

Čas: V knize vystupují skutečné postavy (UFO?), kterým byla pozměněna jména. Prostředí postavy ovlivňuje na psychice. Prostředí je skutečné (?)

Ukázka: Roswell- trpaslíci z vesmíru

Postavy:

·         James  Ragsdale – vysoký, mladý, neohrožený

·         Trudy Truelovová – menší, mladá, bojácná

·         Dr. Curry Holden – archeolog z Texas Tech University

·         Mac Kenzie – voják, který sloužil na Roswell Army Field

·         Vojáci, UFO

Děj knihy: Ve čtvrtek 1. Července 1947 byly nad Novým Mexikem zaznamenány „neobvyklé letové pohyby“. Cosi se objevovalo na obrazovkách radarů v Roswellu, White Sands a Alamogordu. Ráno 2: července byl objekt znovu zjištěn nad Roswellem. Jak ukazovaly obrazovky radarů, pohyboval se severozápadním směrem. Pro vojáky měnila celá tato záležitost pomalu, ale jistě v záhadu. Neznámý objekt se klidně pohyboval nad přísně střeženým tajným územím! V pokusné oblasti White Sands byla v roce 1945 odpálena první novověká atomová bomba. A za nejpřísnějšího utajení se zde testovaly nejnovější zbraně. Kolem 23.20 hodin registrovali vojáci na radarových obrazovkách dramatické změny. Objekt začal pulzovat, zdálo se, jako by se nafoukl a potom zmenšil do své původní velikosti. A pak začal pozvolně klesat. Bylo to jasně, ta věc přistává, anebo se řítí k zemi. Zatímco vojáci v hektické panice zkoumali, kam ta věc přistála, podařil se archeologům objev, jehož význam si zpočátku nikdo neuvědomoval. Dr. Curry Holden našel ráno 5. Července 1947 se svým týmem podivný vrak bez křídel. Vědci uviděli celkem tři neživá těla. Dvě se nacházela mimo vrak a jedno bylo ještě v něm. V 5:30 hodin vojáci přijeli na místo havárie a ihned odvezli „překážející civilisty“. Začalo vyšetřování co je to za věc a kteří svědci ji viděli. K „nepohodlným“ svědkům patřili i James Ragsdale a Trudy Truelovová, kteří si vyjeli na společný výlet.

Jeden vědec vyšetřoval, jestli není oblast radioaktivně zamořena. Teprve pak bylo dovoleno vědcům vejít do vraku „letadla“. Mezi vědci byl i Mac Kenzie. Po havárii už nebylo možné poznat, jak tento létající objekt byl velký. Jeho hlavní část byla silně poškozená, protože se úplně zavrtala do příkrého svahu. Všude ležely jenom trosky. Při pohledu na „pasažéry letadla“, bylo jasné, že to jsou mimozemšťani. Nebyli moc vysocí a měli veliké hlavy, které se nehodili k jejich malým tělům. Poté přijeli dva další lékaři, kteří provedli autopsii, jejíž výsledky byly přísně tajné. Dodnes jsou jejich zprávy drženy pod zámkem s označením top secret.

 

Můj názor na knihu: Kniha se mi velice líbila, jelikož mám ráda sci-fi. Ale tyto „příběhy“ nejsou vymyšlené. Jsou totiž doloženy mnoha svědky, skutečnými fotografiemi a dokumenty. To se mi na těchto knížkách nejvíc líbí.

Doporučila bych tuto knihu? Všem, kteří mají stejně jako já, rádi sci-fi, tajemna a nadpřirozena.

Která část se mi nejvíce líbila: Nejvíc se mi líbí, jak se ti lidé rozhodují, jestli se půjdou do té lodě podívat anebo ne. Ale stejně je nakonec přemůže zvědavost a jdou se tam podívat. Já se jim ani nedivím, jsem zvědavá, šla bych se taky kouknout. J

 

NEJvětší záhady světa

Lidé konají zázraky

Autor: Alan Carter

Rok vydání: 1997

Číslo vydání: první

Nakladatelství: Dialog

Počet stran: 176

Ilustrátor: Oldřich Škrbel a Roman Karpaš

Témata:Vyvolání mrtvých, časové proudy, experimenty s praktickou jasnovidností

Hlavní myšlenka: Zdokumentování a zveřejnění 21 záhadných událostí, které se proběhly za nevysvětlitelných okolností.

Čas: V knize jsou popisovány skutečné události se skutečnými postavami, které skutečně žili a možná ještě žijí. Prostředí okolo postav výrazně postavy ovlivňuje a působí na jejich psychiku.

Kapitola: Mezi časové proudy

Postavy:

·         Harry Price – známý parapsycholog a autor několika velice slavných knih

·         René Michael – pacient Harryho Price, americký kunsthistorik

o   Můj vztah k postavě: Pana Reného Michaela je mi velmi líto ani se mu nedivím, že se z té události nemohl vzpamatovat, byla to pravděpodobně největší katastrofa v jeho životě.

·         B.Kraus – americký fotograf

·         Alice Brownová – mladá modelka, vysoká, krásná, nevzdělaná, čestná

Děj knihy: Pan René popisoval svému psychologovi Harrymu událost, která změnila celý jeho život. Před mnoha lety dostal v jednom hotelu od recepčního úplně novou knihu, která byla právě distribuována z tiskárny. Pan René si knihu nečetl, protože ho moc nezajímala. Šlo o románový příběh a na přebalu knihy byla otištěna fotografie obličeje velice přitažlivé mladé ženy. Panu Renému se zdálo, že tu ženu někde viděl, ale nemohl si vzpomenout kde. Za dva nebo tři dny si pan René konečně vzpomněl, odkud tu dívku zná. Ona kráska se mu před několika dny zjevila ve snu. Ihned se šel podívat do svého deníku, kam si všechny sny ihned po probuzení zapisuje. Pan René se ujistil, že je to opravdu ona, popis seděl. Zdálo se mu, že je s dívkou někde v Turecku, byli spolu manželé a dost zamilovaní. Šli městem s těsnými uličkami, mešitami a bránami orientálních paláců. Jeho ale nejvíce zajímal vysoký palác, ale dívka dovnitř jít nechtěla, proto čekala venku, před palácem. Dívka byla velice smutná.

Pan René přemýšlel, co tento sen může znamenat. Při týdenním pobytu v Londýně se setkal s onou dívkou, která pózovala fotografovi B. Krausovi. Poté na přehlídce, kde dívka ukazovala nové modely, se na ni pan René usmíval a ona na něj. Když ji pan René pozval na drink, tak pozvání přijala, i když byla asi o dvacet let mladší. Netrvalo dlouho a pan René s Alicí (tak se jmenovala) vzali. I když Alice postupně „stárla“ vypadala pořád mladě.  Po několika letech se naskytla příležitost odjet do Paříže, děti nechali u sestry. Po čtrnácti dnech v Paříži odletěli směrem na Gibraltar, ale cesto je překvapila veliká bouře a letadlo z bezpečnostních důvodů odklonilo let směrem do Alžíru, kde nouzově přistáli. Odlet do Gibraltaru byl plánován na další den, a proto se manželé rozhodli, že se po městě porozhlédnou. Cestou ale zabloudili a René se rozhodl, že vejde do paláce, z kterého se tyčila vysoká věž, a rozhlédne se. Alice zůstala stát před palácem. Asi za pět minut se René z paláce vrátil, ale krve by se v něm nedořezal. Alice už před palácem nečekala. Když se zeptal jednoho švédského turisty, tak zjistil, že jeho ženu před chvíli odvlekli tři arabští muži, kteří ji nacpali do nákladního auta a odjeli. Švéd si myslel, že zmítající žena se dopustila nějakého znesvěcení památky, a proto je odváděna muslimskou hlídkou. Alice byla natolik krásná, nebyl na ni znát její věk a nikdo nemohl tušit, že už porodila dvě děti. Nejspíš ji odvlekli do harému nějakého muslimského boháče. U místní policie se René setkal s absolutním nepochopením. Byl pro ně americký vetřelec a ani americký konzul mu nedokázal pomoci. René už svoji Alici nikdy nenašel… Zmizela naprosto beze stopy. Jejich děti jsou dnes už dospělé a jeho sen i podvědomé obavy se zcela naplnili.

 

Můj názor na knihu: Kniha se mi velice líbila, i když většina příběhů končí špatně. Stejně jako ten s panem Reném a s Alicí. Nechápu, jak někdo může být tak necitlivý, proč nedokázal konzult panu Renému pomoci? Proč?

Jaké pocity vyvolala četba? Většinou když čtu tento druh četby, vím, že bude plný smutku, tajemna a nevysvětlitelný událostí.

Doporučila bych tuto knihu? Tuto knihu bych doporučila, ale lidé co mají slabší povahu, by si jí číst neměl.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tohle

(Vláďa, 8. 2. 2012 15:12)

Mohla si napsat např tato kniha se mi líbí a mám RÁD/A sci-fi
ne jenom ráda :D :D :D :D ale nevadí ve škole mi to doufám pomůže xD [¤]>

 

 

PortrétPoslední fotografie


Kontakt

velkaencyklopedie

velkaencyklopedie@seznam.cz


Mail listArchiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Statistiky

Online: 6
Celkem: 1045546
Měsíc: 10797
Den: 370